Zleceniodawca: Kowalstwo-Konieczny

I powróciłem. Ponownie pracuję w firmie Ślusarstwo-Kowalstwo Wiesław Konieczny. Zajmuję się sprzedażą i ogólnie pojętym marketingiem. Moim pierwszym poważnym wyzwaniem, było przygotowanie wyjazdu na targi w Dreźnie – Dresden Herbst. Targi są podzielone na trzy sekcje, z czego jedna to sekcja Budowlano Rzemieślnicza.
Najbardziej ucieszyło mnie, ze dostałem zgode na zaprojektowanie i przygotowanie stoiska firmy. Ze względu na charakter zakładu mogłem sobie pozwolić na dowolne wykorzystanie metalu w projekcie. Chciałem też, żeby stoisko było modułowe, czyli bay można było regulować jego szerokość i głębokość w zależności od dostępnego miejsca – skokami co 1m. Musiało też w jakiś sposób nawiązywać do nowego wizerunku firmy – „Tradycja i Technologia”.
Projekt stoiska targowegoOpracowanie koncepcji zajęło mi chyba z tydzień, w końcu zdecydowałem się na wersję funkcjonalną – konstrukcją nawiązującą do hali stalowych – od przodu skonstruowaną na podobieństwo dawnych konstrukcji (np. dworców niemieckich), z tyłu prostą, kojarzącą się z technologiczną stroną naszej działalności. Całość zadaszona – za pomocą aluminiowych, perforowanych dwuteowników.

Całość konstrukcji zamyka się w modułach, które składają się z przedniego i tylnego słupa, łączeń na podłodze i dwuteownika do rozpięcia dachu. Pomiędzy przednimi słupami można wstawiać elementy panele dwu lub jedno-metrowej szerokości. Są to do wyboru: mały łuk, brama otwierana, duży łuk – portal z logiem wygrawerowanym na pleksi, kratę z płytą pleksi z reklamowym wyklejeniem. Dodatkowo w zestawie znajduje się wykonane z płyty mdef zaplecze, na którym zawieszony jest monitor do wyświetlania prezentacji. Wewnątrz zaplecza znajduje się stanowisko na laptopa.

Aby maksymalnie wykorzystać powierzchnię stoiska stworzyłem grafiki na nadruki zarówno na dach jak i tylną ścianę Stoiska. Banery drukowane na płótnie rozpina się za pomocą gumek z karabińczykami, mocując je do dwuteowników, rozpięcie wszystkich zajmuje ok 30-30min, zdjęcie 10. Podzielone są na pasy aby można było zabrać tylko część, poza tym linki mocujące sprawiają bardzo ciekawe wrażenie. Zainwestowałem także w grawerowane pleksi z naszym logiem podświetlane niebieskimi diodami. Projekty elementów graficznych zrobiłem sam, natomiast wykonanie zleciłem firmie Pracowniacarta, którą bardzo gorąco polecam.

Grafika na stoisko targowe
Oświetlenie stoiska zasilają dwa transformatory 12V o mocy 250 WATT. Samo oświetlenie składa się z przestawnych lampek halogenowych i diodowych – te drugie serdecznie polecam.

Złożenie stoiska na miejscu zajęło nam ok 3 godzin w 5 ludzi, włącznie z odpakowaniem i wyczyszczeniem elementów. Zdemontowanie 3 osobom zabrało niecałą godzinę, jedynym błędem z mojej strony było to, że wybrałem, zbyt grube pręty na wykonanie elementów kutych. Efekt co prawda jest świetny, ale portal waży prawie 200kg!

Grafika jak i stoisko opracowane były na maksymalnie 7×4 m. Na targi tym razem zabraliśmy kratę, portal i mały łuk. Złożone stoisko przyćmiło nawet moje wyobrażenia, i musze przyznać, że zwiedzający zatrzymujący się tylko aby pogratulować nam stoiska mile łechtali moją próżność.
Zadaszenie odcięło światło oświetlenia hali, więc stoisko było oświetlone głównie przez zamontowane lampki, co sprawiało, ze wydawało się jak gdyby nie należeć do reszty wystawy. Słowem, ma swój klimat.