Od kilku lat zajmuję się realizacją projektów IT – głównie Aplikacji Internetowych. Przez ostatnie dwa lata prowadziłem spółkę Lucidable, w ramach której powstawały aplikacje w Ruby On Rails – większość z nich można podejrzeć w Portfolio.

Projektowanie aplikacji to bardzo wyzwalające i wymagające zajęcie – znajdując się pomiędzy klientem, użytkownikiem końcowym, projektantem i developerem szuka się jak najlepszego rozwiązania, pilnuje jego realizacji i budżetu. Potrzeba do tego wiedzy z wielu przenikających się dziedzin, dyscypliny,  kreatywności i stalowych nerwów. Dlatego jest to zajęcie, które uwielbiam bezgranicznie.

Przepadam za nowymi technologiami, które dzisiaj całkowicie już rozbiły pudełko branży IT i nadały nowe znaczenie słowu „konkurencyjny”. Oczywiście wszystko ma swoje miejsce – innowacja też. Przebrnąwszy przez różne stadia technofilii obecnie jestem zwolennikiem firmowych wizytówek na WordPressie, prostych portali na Drupalu lub Pyro, ale kiedy pojawia się interesujące zadanie chętnie sięgam do różnych rozwiązań biorąc pod uwagę rodzaj aplikacji, trwałość rozwiązania, skalowalność.

Jeśli chodzi o kodowanie – moim naturalnym środowiskiem pracy są HTML5, CSS3 i JavaScript. Podstawy PHP i Ruby (on Rails) wchłonąłem osmotycznie pracując przy różnych projektach. W grafice – Adobe Photoshop i Illustrator, choć do szybkiego szkicowania layoutów wystarcza mi dzisiaj Inkscape.